News

Check out market updates

Mortgage yapay zeka firması Candor işten çıkarmalar yapıyor

Otomatik mortgage yüklenim kararlarına odaklanan bir mortgage yapay zeka firması olan Candor Technology Inc., kredi verenlerin maliyetleri düşürmek için acele etmeleri nedeniyle işten çıkarmalar gerçekleştirdi.

Candor CEO’su Tom Showalter e-postayla gönderdiği yanıtta, “Candor, sürekli değişen ipotek piyasasına hitap etmek ve müşteri operasyonlarıyla birlikte dönmek için bir strateji değişikliği gerçekleştiriyor” dedi.

Showalter, mortgage sektörünün aleyhine işleyen çeşitli rüzgarlar nedeniyle Candor’un personel seviyelerini optimize etme konumunda olduğunu açıkladı.

Candor, şirketin büyüklüğü ve işten çıkarmalarla ilgili yorum taleplerine yanıt vermedi. LinkedIn‘de kayıtlı 65 çalışanı bulunan şirketin 51 ila 200 arasında çalışanı olduğu tahmin ediliyor.

“Gelecekteki geliştirme projeleri, müşterilerimiz ve stratejik ortaklarımızla bu işbirlikçi yaklaşımı takip edecektir. Candor’un bekleyen geliştirmeleri ve yeni ürünleri, tüm paydaşlara maksimum değer sağlamaya devam edecek ve onları değişen koşullarda başarılı olacak şekilde konumlandıracaktır.” diye ekledi Showalter.

Şirket, gelir, varlık ve borç verme kararları verirken yüklenim sürecinin çoğunu otomatikleştirme misyonuyla Ağustos 2020’de faaliyete geçti. Firmanın otomatik yüklenim teknolojisi, insan yüklenicilerin yeteneklerini artırmak için tasarlanmıştır ve yüklenicilerin daha fazla krediyi ele almasına olanak tanır.

Firmaya göre Candor müşterileri, teknoloji kuyruğu ortadan kaldırdığı için döngü süresinden yaklaşık 14 ila 19 gün tasarruf ediyor.

Georgia merkezli teknoloji firması, aşağıdakiler de dahil olmak üzere 40 kredi kuruluşu için otomatik yüklenim sağlamaktadır American Pacific Mortgage American Financial Network, American Financing, Alcova, Florida merkezli FBC Mortgage ve Homestar.

Ağustos 2021’de Candor, A Serisi fonlamada 12,5 milyon dolar topladı ve liderliğini Arthur Ventures .

Şirket, otomatik ekspertizlerin yanı sıra tapu sigortası süreçlerini de geliştirmeyi planlıyordu.

Leave a Reply